A 2025-ös Sztár Limonádé Aranyalbumon Dudar Feri dala is helyet kapott, akit a mulatós műfaj rajongóinak már nem kell bemutatni. Ahogy a weboldala is hirdeti, az énekes nap mint nap a minőségi magyar mulatós zenéért dolgozik, de elismeri, haladni kell a korral. Most elárulta, hogyan kezeli a közösségi média térhódítását, sőt a zenészek új generációjáról is elmondta a véleményét.
Dudar Feri már 30 éve van a mulatós szakmában, így látott már egyet s mást, de persze még neki is lehet mindig újat mutatni. De mindamellett, hogy szívesen keres új lehetőségeket arra, hogy kapcsolódjon a közönségével, úgy érzi nem minden, ami új tesz jót a zeneiparnak. Többek között az énekhang feljavításának lehetősége is ilyen.
Feri több mint három évtized után már népes rajongótábort tudhat magáénak, akikkel igyekszik minél több helyen kapcsolódni. És ha épp nincs olyan sok fellépés? Akkor is megtalálja a módját a „találkozásnak”.
„Úgy gondolom, hogy most már annyit elértem, hogy vannak rajongóim, de persze mindig több és több embert szeretnénk megszólítani, amihez pedig elengedhetetlen, hogy minél több helyre menjünk fellépni. A nyárra egyelőre sajnos nincs tele a naptár, de úgy érzem, hogy gyűlnek szépen lassan a megkeresések, szóval nem panaszkodom” – kezdte a Sztár Limonádénak.
„Egyébként a közösségi média is egy jó eszköz lehet arra, hogy minél többen megismerjenek, igyekszem is ezt kihasználni és minél aktívabb lenni. A tévézés is egy jó opció, szerencsére van is elég sok lehetőségem a szereplésre, de a legjobb természetesen még mindig élőben találkozni a közönséggel. Ott tudunk fotókat készíteni, beszélni néhány szót, szóval sokkal közvetlenebb a helyzet” – mesélte.
A rajongók rengeteg szeretetet adnak
Az énekes azt hiányolja leginkább a virtuális kapcsolattartásból, ami zenészként a legnagyobb elismerés, azaz a rajongók öröme és hálája:
„Volt olyan, hogy ajándékokat is kaptam a rajongóktól, és ezek mindig jólesnek, nagy becsben is tartom őket. Van például egy bögrém, amit külön nekem csináltattak egy közös fotóval, azt nem is használom, csak emléktárgyként őrzöm. Ezek olyan pillanatok, amik kezdőként talán furcsák, de az évek alatt belerázódik az ember, hogy ezt megtanulja kezelni” – tette hozzá.
„Bárki énekelhet, akinek kedve van”
A zenész elmondása szerint sokat változott a szakma, amióta ő belekezdett, és nem feltétlen jó irányba.
„Ma kezdőként nagyon nehéz lehet, mert sokkal nehezebb befutni, mint régen, mert sokan vagyunk. Ráadásul úgy gondolom, és ezt nem csak én látom így, hogy kicsit már fel is hígult ez a szakma. A legtöbb dalt megcsinálják egy stúdióban, ott pedig már bárki énekelhet, akinek kedve van, nem kell hozzá komoly tudás. Amikor még én belekezdtem ebbe, több mint 30 évvel ezelőtt még nem lehetett mindenki zenész. Nekem le kellett vizsgáznom azért, hogy kiállhassak a színpadra és énekelhessek, és úgy gondolom ez egy jó dolog volt, szívem szerint vissza is állítanám ezt” – mondta el őszinte véleményét a mulatós énekes.