Gasztronómia
Lovassport
Veterán autók
Webshop
Trimedio TV
Trimedio Rádió
Hírek
Eladó cégek
Utazások
Podcast
Gasztronómia
Lovassport
Veterán autók
Webshop
Trimedio TV
Trimedio Rádió
Hírek
Eladó cégek
Utazások
Podcast

100 éves lenne Szenes Iván! Bodrogi Gyula így emlékezik meg a dalszerzőről

Április 25-én ünnepelte volna 100. születésnapját minden idők egyik legtermékenyebb dalszövegírója. Az eMeRTon-díjas Szenes Iván nevéhez olyan örökéletű slágerek fűződnek, mint az Úgy szeretném meghálálni, Nehéz a boldogságtól búcsút venni, Tölcsért csinálok a kezemből. Bodrogi Gyula is jó pár dalt köszönhet barátjának, aki szerinte valójában egy költő volt.

Bodrogi Gyula Szenes Iván lányával, Andreával ápolja a dalíró hagyatékát

Több mint 2000 dal, 200 színdarab, számtalan film és számos nagysikerű televíziós műsor fűződik Szenes Iván nevéhez. A sokak szerint zseni művész egészen elképesztően széleskörű repertoárt hagyott maga után: írt pop, rock, operett dalokat, de kabaré nótákat is. Generációkon átívelő a zenei munkássága: írt dalt Karády Katalinnak, Harangozó Terinek, Aradszky Lászlónak, Mary Zsuzsinak, Cserháti Zsuzsának, de Koncz Zsuzsa, Kovács Kati, Szűcs Judith, Eszményi Viktória is számtalan slágert köszönhet neki és ez a lista közel sem teljes.

Bodrogi Gyula is hálás Szenes Ivánnak, hiszen több nagy kedvenc nótáját is neki köszönheti. A legendás színész szerint barátja sikere többek közt annak köszönhető, hogy utánozhatatlan hallása volt, akár egy lehulló levél halk neszéből dalt tudott írni.

„Rendkívüli hatással volt rám az eleganciájával, a műveltségével, valami egészen elképesztő aura vette körül, mindenki szeretett mellette lenni, mindenki szeretett a fényében fürdeni – mesélte nemrég a Kossuth-díjas művész. – Aztán jöttek egymás után a közös munkák és ott megpecsételődött a sorsunk! Lenyűgöző tudása volt, akivel nagyon jó volt együtt dolgozni. S bár csak tíz év van közöttünk, mégis eleinte kis tacskónak éreztem magam mellette. Az a fajta ember volt, akinek mindenkihez volt egy jó szava, a legnevesebb színészt ugyanúgy kezelte, mint a kezdőt. Valamelyik nap jutott eszembe róla egy történet, amit még sosem meséltem el és ami számomra legjobban tükrözi a zsenialitását. A Kaktusz virágát próbáltuk, én a szerepem szerint egy orvos voltam. A próbafolyamat alatt éppen rendkívül makacs fogfájással szenvedett, erről panaszkodtam neki. Majd ő térült-fordult és előállt a Csak a fog úgy fájni dallal, aminek nem csak a zenéjét, a szövegét is ő írta. Mai napig minden sorára emlékszem: Bár Einstein szerint minden relatív, csak a fog tud úgy fájni mint a szív, Csak a fog tud úgy fájni mint a szív, hát nem csodálatos? Mint egy költemény, mert ő nem is „csak” dalszerző volt, hanem költő!”